Pomysł na biznes:

Ułóż karierę po swojemu – artystyczna pracownia mozaiki

Branża:
 • Produkcja i sprzedaż rękodzieła
 • Produkcja i sprzedaż

artcile

Podejmij wyzwanie

Weź sprawy w swoje ręce

Jeśli masz jakąś pasję lub w Twoim życiu jest coś, co wyjątkowo lubisz robić - zacznij na tym zarabiać. Praca na etacie sprawia, że zawsze będziesz uzależniony od czyjegoś sukcesu. Nie chcesz przecież ponieść porażki, dlatego, że komuś nie wyszło. Weź życie w swoje ręce i do dzieła! Tak właśnie zrobiła Katarzyna, założycielka Autorskiej pracowni mozaiki.

icon

Dla kogo?

 • Dla osób z wykształceniem plastycznym
 • Dla pasjonatów rękodzieła
 • Dla osób lubiących pracę w domu lub w pracowni
 • Dla osób zainteresowanych mozaiką
 • Dla osób cierpliwych, które potrafią przez dłuższy czas skupić się na jednej rzeczy
 • Dla osób potrafiących poświęcić dużo czasu na jeden projekt – np. kilka tygodni
 • Dla osób, które interesują się technikami ozdobnymi
 • Dla osób, które potrafią pracować w trudnych warunkach
 • Dla osób, które tolerują pył
icon

Zanim zaczniesz

 • Pokaż, co potrafisz swoim znajomym – zbierz opinie
 • Wystaw swoje prace na portalach aukcyjnych
 • Zgłoś się do urzędu pracy i sprawdź, czy możesz liczyć na dotacje
 • Pomyśl o reklamie – profil na portalach społecznościowych, własna strona internetowa
 • Stwórz w sieci galerię swoich prac i prowadź blog
 • Udzielaj się na branżowych stronach i postaraj się, by Cię zauważono
 • Zastanów się nad stworzeniem sklepu na popularnych stronach: Pakamera.pl, DecoBazzar.com, DaWanda.com
 • Zdecyduj, jak będziesz pozyskiwać klientów
 • Pomyśl, czy chcesz korzystać z pośredników
 • Znajdź lokalizację na swoją pracownię
artcile

Liczy się pomysł

Po porażce wszystko się ułożyło – czyli jak to się zaczęło

Katarzyna skończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Od początku pasjonowały ją różne techniki malarskie – zwłaszcza fresk, polichromia i mozaika. Jednak, początkowo życie oderwało ją od sztuki. Poświęciła się rodzinie i wyjechała do ośrodka naukowego w Hamburgu, gdzie mąż otrzymał pracę. Minęło 8 lat i postanowili wrócić do Polski. Był to koniec lat 90., dla kobiety z wykształceniem plastycznym trudno było o etat. Katarzyna dostawała propozycje pracy w firmach meblarskich, ale w czasie okresu próbnego okazywało się, że przedsiębiorstwa są niewypłacalne. Wtedy przelała się czara goryczy. Katarzyna obiecała sobie, że już nigdy nie będzie pracować dla kogoś. Tak narodziła się Autorska pracownia mozaiki.

icon

Jak powstał pomysł na ten biznes?

Z pasji i chęci pracy na własną rękę

Katarzyna chciała robić to, co lubi, co ją zawsze pasjonowało i jest zgodne z jej wykształceniem. Wróciła więc do mozaiki. Początki nie były łatwe, bo tylko mąż zarabiał. Katarzyna nie poddawała się. Była cierpliwa i każdą chwilę poświęcała na pracę. Ułożenie metra mozaiki zajmuje nawet kilka tygodni, dlatego trzeba być przygotowanym na to, że zysk też odłoży się w czasie. Jednak gdy robi się, to co się kocha, sprawy finansowe często schodzą na dalszy plan. Teraz zlecenia pojawiają się znacznie częściej. Obecnie ludzie cenią rękodzieło i jego oryginalność.

Jak zacząć robić mozaiki?

Na początek wystarczy naprawdę niewiele. Katarzyna do swojej codziennej pracy używa przede wszystkim młotka, starych kafelków, talerzy i innych drobnych przedmiotów wykonanych ze szkła i ceramiki. Do tego klej, impregnat oraz zaprawa i fugi.

Musisz być też przygotowany na pierwsze porażki. Katarzyna, choć po studiach plastycznych, musiała poświęcić wiele godzin na próby i testowanie różnych rozwiązań technicznych. Dzięki temu doszła do wprawy i teraz pozyskuje wielu klientów. Dziś jej prace zdobią ściany gabinetów lekarskich w Krakowie, podłogi w lecznicach weterynaryjnych w Bielsku czy oranżerie i łazienki w wielu prywatnych domach w całej Polsce.

icon

Warto wiedzieć

Dużym plusem pracy związanej z rękodziełem jest możliwość tworzenia w domu. Dzięki temu masz na oku, na przykład to, co robią dzieci i w razie czego w każdej chwili jesteś do ich dyspozycji. Czy dom artysty różni się od domu przeciętnego Kowalskiego? Katarzyna żartuje, że u niej zamiast kominków i ogrodowych dekoracji, wszędzie królują stosy płytek ceramicznych. I co ciekawe, nie wydała na nie żadnych pieniędzy. Doszła do porozumienia z firmą handlującą płytkami, która przywozi jej wszystko, co zostało uszkodzone w transporcie. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów utylizacji, a Katarzyna ma materiał do pracy.

artcile

Wiedza kluczem do sukcesu!

Potłuczone płytki, artystyczne cuda

Mozaiki były bardzo popularne w PRL-u. Zdobiły kina, poczty, szkoły i dworce. Potem na jakiś czas zostały zapomniane, a dziś przeżywają prawdziwy renesans. Co w nich wyjątkowego? Sposób wykonania oraz to, że każda mozaika jest jedyna w swoim rodzaju. Nie ma szansy, żeby znaleźć drugą identyczną.

icon

Warto wiedzieć

Dużym plusem pracy związanej z rękodziełem jest możliwość tworzenia w domu. Dzięki temu masz na oku, na przykład to, co robią dzieci i w razie czego w każdej chwili jesteś do ich dyspozycji. Czy dom artysty różni się od domu przeciętnego Kowalskiego? Katarzyna żartuje, że u niej zamiast kominków i ogrodowych dekoracji, wszędzie królują stosy płytek ceramicznych. I co ciekawe, nie wydała na nie żadnych pieniędzy. Doszła do porozumienia z firmą handlującą płytkami, która przywozi jej wszystko, co zostało uszkodzone w transporcie. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów utylizacji, a Katarzyna ma materiał do pracy.

Rękodzieło – produkt dla wybranych

Decydując się na stworzenie firmy zajmującej się rękodziełem, musisz mieć świadomość, że klienci nie będą się do Ciebie ustawiać w wielkich kolejkach. Nie będziesz zasypany zamówieniami ani odbierać co chwila telefonów czy maili. Oznacza to, że sprzedaż będzie bardziej wymagająca. Rękodzieło, choć dość niszowe, jest obecnie coraz bardziej doceniane i dostrzegane przez przeciętnego odbiorcę. Potwierdza to przykład Autorskiej pracowni mozaiki.

icon

Niszowy produkt

Co to oznacza dla Twojej firmy?

Postaw na jakoś i oryginalność – w dobie Instagrama i masowego wymieniania się zdjęciami, odbiorcy coraz częściej chcą się czymś wyróżnić. Na popularności zyskują nietypowe rozwiązania aranżacji wnętrz i szeroko pojętego designu. Rękodzieło znakomicie wpisuje się w ten trend.

Nawiązuj kontakty – w biznesach niszowych ciężko mówić o konkurencji. Zamiast się prześcigać, kto zrobił coś lepszego i ładniejszego, lepiej działać wspólnie i wymieniać się doświadczeniami. Dlatego udzielaj się na branżowych forach i grupach.

Bierz udział w targach – możesz skorzystać na zakazie handlu w niedziele. Centra handlowe już zapowiedziały, że nie zrezygnują z otwierania galerii. Sklepy będą nieczynne, ale w środku będą odbywać się specjalne targi, gdzie wystawcami będą właściciele. Koniecznie sprawdź terminarz targów i pojaw się na nich ze swoimi pracami. To świetna okazja na zaprezentowanie się potencjalnym klientom.

Szukaj nietypowych rozwiązań – do tworzenia rękodzieła potrzebujesz surowców i półproduktów. Często takich, które już nikomu do niczego się nie przydadzą. Porozmawiaj z sąsiadami, odwiedź sklepy w Twojej okolicy lub po prostu napisz post na Facebooku. Zdobędziesz materiały za grosze, a jeśli będziesz mieć szczęście – całkowicie za darmo.

artcile

Bez tego ani rusz

A gdy karierę masz już ułożoną po swojemu…

Katarzyna, gdy zaczynała swoją przygodę, całymi tygodniami mieszkała na placach budowy. Wtedy zajmowała się głównie mozaikami naściennymi, które wyklejała bezpośrednio na odpowiednio przygotowanej powierzchni. Teraz poszerzyła swoją działalność o mniejsze – piękne, widowiskowe mozaiki, które klei na takich elementach jak: pisanki, stoły, lampy, ramy luster. Jest tego cała masa, bo ten rodzaj rękodzieła daje wiele możliwości. I skończyła się też praca na budowie. Katarzyna tworzy obecnie przede wszystkim w swojej pracowni. Dzieli projekt na fragmenty, układa na stole i przykleja do specjalistycznych siatek, które następnie są przymocowywane do ścian. Potem - fugowanie i impregnowanie. Jest to praca dość czasochłonna – czasem metr mozaiki można układać nawet miesiąc. Klienci jednak nie narzekają - efekt często przechodzi ich oczekiwania, a samo rękodzieło będzie ich cieszyć przez wiele, wiele lat.

icon

Warto wiedzieć

Mało zleceń? Pomyśl o reklamie

Rękodzieło, choć piękne, bywa niezwykle kosztowne. A to często jest dla ludzi barierą. Dobrze, żeby wiedzieli, że nie muszą od razu zamawiać całej ściany w mozaice, ale mogą zdecydować się na jedynie niewielki gadżet.

Dlatego, buduj świadomość odbiorców i daj się zauważyć. Nie oznacza to, że wszystkie swoje oszczędności musisz wydać na reklamę w Internecie. Wystarczy profil na Instagramie czy Facebooku lub własna strona na portalu Pakamera.pl.

Dzięki temu zyskasz możliwość zaprezentowania swoich dotychczasowych prac i przedstawienia przybliżonego cennika. A to na pewno ułatwi decyzję potencjalnemu klientowi.

artcile

A to ciekawe...

Zdobywanie klientów

Przede wszystkim opracuj portfolio – bez tego trudno o pierwsze zamówienie. Co możesz zrobić? Zostań swoim zleceniodawcą! Zrób mozaikę u siebie w domu – może to być obraz, rama lustra, ozdoba łazienki albo podłoga. Następnie zrób zdjęcia i wstaw na swój profil na Instagramie. Pamiętaj o dodaniu hashtagów związanych z dekoracją i wyposażeniem wnętrz. Szybko przekonasz się, że amatorów takich dzieł sztuki może być całkiem sporo.

Możesz też porozmawiać ze znajomymi. Zaproponuj wykonanie usług za darmo lub z wielkim rabatem. Oni zyskają wyjątkową ozdobę, a Ty kolejną pozycję do swojego portfolio.

Katarzyna zlecenia pozyskuje dzięki dwóm kanałom:

 • poczcie pantoflowej,
 • własnej stronie internetowej.

Kluczowe jest zadowolenie klientów. Oni chętnie polecają wykonawcę swoim przyjaciołom, sąsiadom i znajomym. Tak można zbudować markę, zdobyć zaufanie i pozyskać kolejne zlecenia.

 

Influencerzy to potęga

Jeśli masz czas i środki, możesz spróbować zaangażować znanego Instagramowicza, blogera lub inną osobę, która w jakiś sposób związana jest z tym, co robisz.

Jak? Zacznij od wysłania wiadomości, pokazania swoich prac. Możesz też zaproponować darmowe wykonanie mozaiki. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, sukces i kolejne zlecenia masz w zasadzie w kieszeni. Pamiętaj – umów się ze swoim „ambasadorem”, żeby umieścił zdjęcia na swoim profilu i Cię na nich oznaczył. Wtedy jest już pewne, że pracy Ci nie zabraknie.

icon

Warto wiedzieć

Promowanie produktu

Tworzysz mozaiki? Robisz meble? A może pleciesz koce z wełny czesankowej? Promuj swój produkt poprzez osoby, które są w jakiś sposób związane z Twoją branżą.

Z rękodziełem kojarzą się osoby zajmujące się projektowaniem i dekoracją wnętrz – jeśli więc będziesz mieć szczęście możesz trafić do jednego z popularnych programów o remontach i urządzaniu mieszkań.

Możesz też skontaktować się z redakcją programów „śniadaniowych”, które bardzo często promują małe biznesy.

Ułóż plan działania

Praca artystyczna wymaga szczególnych umiejętności, sporej dawki cierpliwości i jeszcze więcej samozaparcia. Dlatego ważne jest, żebyś działał zgodnie z wytyczonym planem. Pewnie zdarzy się, że nie będziesz mieć zleceń lub jeden projekt pochłonie cały Twój czas. Innym wyzwaniem są nieustannie zmieniające się trendy czy mody. Musisz być na bieżąco - w końcu to Ty proponujesz klientowi wzory i rozwiązania.

artcile

Zbuduj własną markę

Bądź profesjonalistą

Zdobądź i rozwijaj swoje kwalifikacje. Klienci szukają jakości, a to może zapewnić Twój profesjonalizm.

 1. Bierz udział w kursach i warsztatach które pozwolą Ci na poznanie nowoczesnych rozwiązań i wzorów, ale też pomogą w nawiązaniu kontaktów z ludźmi z branży. Dodatkowym atutem jest ich niski koszt. Najtańsze jednodniowe warsztaty kosztują około 350 zł.

  Uczestnicz w targach, eventach branżowych:

  -Targi Wnętrz Home Decor,

  - Warsaw Home,

  - Festiwal Wnętrz,

  - Targi – Sztuka Wnętrza

  - Targi Designu i Aranżacji Wnętrz i wiele innych.

  W Polsce działa:

  - Związek Artystów Plastyków,

  - Związek Polskich Artystów Plastyków,

  - Stowarzyszenie Polskich Artystów Mozaiki.

  - Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz.

 2. Bądź na bieżąco z branżową prasą wiele czasopism jest dostępnych w sieci za niewielką opłatą. Koniecznie zaglądaj do takich tytułów jak: „Beading” (dotyczy ręcznie robionej biżuterii, ale znakomicie pokazuje najnowsze trendy i najmodniejsze wzory czy kolorystykę), „Handmade”- zobaczysz, co tworzą inni artyści i osoby zainteresowane rękodziełem), miesięcznik „Świat szkła” (dzięki niemu poznasz najnowsze rozwiązania z wykorzystaniem szkła, mozaik i witraży).

 3. Szukaj inspiracji na stronach ze zdjęciami – np. Pinterest, Instagram, Pakamera. Możesz tam zobaczyć, jak mieszkają ludzie – co się im podoba, co chętnie widzą w swoich wnętrzach, jakie kolory są najmodniejsze, jakie dodatki pojawiają się na stolikach czy komodach. Ta wiedza pomoże Ci w tworzeniu kolejnych projektów i dopasowaniu ich do docelowego odbiorcy.

 4. Możesz założyć blog opowiadaj na nim, czym się zajmujesz, co obecnie robisz. Nagraj filmiki z tutorialem - pokaż jak krok po kroku wykonać małe dzieło sztuki. Zdziwisz się, ilu ludzi szuka inspiracji i pomysłów na oryginalne dodatki do swojego domu czy biura.

artcile

Słowniczek pojęć

 • Adamento - z języka włoskiego „styl” lub „trend”. Oznacza rytm, jaki zyskuje mozaika dzięki ułożeniu tesser.

 • Opus - z łaciny „dzieło”. Sposób układania tesser. Najbardziej popularny to opus regulantum, czyli ułożenie w formie siatki – pionowe i poziome rzędy równych kwadratowych płytek.

 • Tessery - elementy, z których układana jest mozaika. Najpopularniejsze tessery to: marmur, granit, trawertyn, bazalt, łupek, szkło i mozaika ceramiczna.

 • Smalti lub smalta - szkło emaliowane, czyli kolorowe. Najczęściej wykonywane we Włoszech.

Źródło: Portal Mozaikowanie.pl

artcile

Czy to się opłaca?

Minibiznesplan

icon

Koszty początkowe

1. Materiały: 600 – 1000 zł (1)

Na początku nie będziesz potrzebować dużego kapitału. Oczywiście podana kwota może być wielokrotnie większa, jeśli zdecydujesz się na zakup kamieni, szkiełek i ceramiki. Rekomendujemy jednak, żeby pójść za przykładem Katarzyny i porozumieć się z jedną z firm sprzedających płytki ceramiczne, szkło lub lustra.

2. Profil na Facebooku, Instagramie i Pintereście: 0 zł

W Internecie musisz działać od początku – inaczej będzie tak, jakby wcale Cię nie było. Stronę internetową możesz zbudować, jak już będziesz mieć za sobą kilka pierwszych zleceń. Ale media społecznościowe to konieczność.

Działaj aktywnie, wstawiaj zdjęcia, filmiki i tutoriale. Postaraj się zbudować prężnie działający profil, na którym użytkownicy będą chętnie dyskutować i wstawiać komentarze. Wykazuj się kreatywnością, zapraszaj ludzi z branży i wymieniajcie się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki temu o Twojej działalności będzie głośno.

 

3. Pierwsze prace rękodzielnicze – 1 500 zł (2)

Na tę kwotę składają się pierwsze wykonania rękodzieła na własne potrzeby lub dla znajomych, bliskich czy przyjaciół. Obliczając tę kwotę, założyliśmy, że materiały, takie jak: płytki ceramiczne, szkło, marmur, fugi - przynajmniej częściowo - zakupisz za własne pieniądze.

Pamiętaj jednak, żeby nie pomijać tego etapu – nie jest to kwota, która sprawi, że zbankrutujesz, a zyskasz pierwsze prace do portfolio.

 

4. Zabezpieczenie pierwszych miesięcy działalności: 9 900 zł

Umówmy się, prace artystyczne zawsze wiążą się z ryzykiem. Przez pierwsze miesiące możesz wykonywać jedynie drobne zlecenia lub tworzyć portfolio. Dlatego dobrze mieć odłożone pieniądze, które pozwolą na opłacenie pracowni, materiałów i księgowej.


Razem: 12 400 zł

Ta kwota powinna wystarczyć na początek artystycznej działalności rękodzielniczej.

Pamiętaj jednak, że jest to jedynie założenie, które może się zmienić w zależności od Twoich umiejętności, kreatywności czy liczby pierwszych zleceń.

---

(1) - opracowanie własne na podstawie analizy cen sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą artykułów rękodzielniczych.

(2) – na podstawie cen mozaiki podanej przez Autorską pracownię mozaiki.

icon

Koszty operacyjne

1. Wynajem pracowni: 900 – 1 500 zł/miesiąc (1)

Jeśli masz duży dom, nie ma problemu – znajdziesz kawałek wolnej przestrzeni, na której pomieszczą się wszystkie materiały. Zdarza się jednak, że w domu są dzieci i lepiej, żeby nie miały styczności ze szkłem, pociętymi płytkami i kombinerkami.

W takim wypadku wynajmij magazyn lub pracownię, w której znajdą się wszystkie przybory, półprodukty i surowce. Warto, żeby przestrzeń ta była na tyle pojemna, aby ustawić w niej stół i rozłożyć siatki do układania mozaiki.

Na początku postaw na powierzchnię ok. 30-40 m kw., znajdującą się w pobliżu dużego miasta. Dzięki temu, gdy czegoś Ci zabraknie – będziesz mieć blisko do interesujących Cię sklepów. Korzystne oferty wynajmu znajdziesz w takich serwisach, jak OLX czy Gumtree.

 

2. Zakup produktów: 1 500 zł/miesiąc

Kwota ta, w zależności od liczby zamówień, może być wyższa lub niższa. Jeśli Twoje małe dzieła artystyczne spodobają się klientom, koszty mogą wzrosnąć. Zarobek też będzie większy, więc droższe zakupy mogą się bardzo opłacić.

Do obliczenia kwoty przyjęliśmy koszty pierwszych prac rękodzielniczych.

3. Obsługa księgowa: 300 zł/miesiąc (2)

Księgowość możesz prowadzić na własną rękę, jeśli jednak nie masz głowy do papierków i liczb, lepiej zainwestuj w biuro rachunkowe. Za tę usługę w okolicach dużego miasta zapłacisz ok. 200-300 zł.


Razem: 3 300 zł

--

(1) - źródło: analiza ofert wynajmu pracowni i lokali magazynowych w serwisie olx.pl, na terenie miejscowości oddalonej od Warszawy o 15 km.

(2) - źródło: analiza 4 ofert biur księgowych działających na terenie miasta oddalonego 50 km od Warszawy o wielkości 40 tys. mieszkańców.

icon

Przychody

1. Sprzedaż: 9 000 zł (1)

Wysokość sprzedaży może być uzależniona od wielu czynników - Twojej reklamy, liczby zleceń oraz ich czasochłonności. Na potrzeby tego wyliczenia przyjęliśmy cenę za metr kwadratowy mozaiki podaną przez właścicielkę Autorskiej pracowni mozaiki – bohaterkę tego tekstu.

 • metr kwadratowy mozaiki artystycznej – ok. 3 000 zł
 • marża – ok. 200%

Zakładając, że uda Ci się wykonać 3 mozaiki, każda o powierzchni 1 m2, Twój zarobek może sięgnąć kwoty 9 000 zł. Musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że niektóre mozaiki układa się nawet kilka tygodni.


Razem: 5 700 miesięcznie

(1) – źródło: Autorska pracownia mozaiki

PAMIĘTAJ!

Zawsze staraj się rozszerzyć swoje zamówienie. Jeśli klient zamawia mozaikę na podłogę, powiedz mu, że możesz też wykonać pasującą do niej lampę lub lustro. Dzięki temu pokażesz swoją kreatywność i więcej zarobisz.

icon

Dochody:

5 700 / miesięcznie

artcile

Co jeszcze warto przemyśleć na starcie?

 1. Zatrudnienie pomocnika dzięki temu będziesz w stanie wykonać więcej zleceń. Wielu studentów kierunków plastycznych marzy o takich praktykach. Popytaj wśród znajomych albo umieść ogłoszenie na Akademii Sztuk Pięknych.

 2. Szukaj dotacji zainteresuj się dofinansowaniem unijnym lub dopłatami z urzędu pracy. Możesz też pomyśleć o zdobyciu grantu na jednej z artystycznych uczelni lub w galerii sztuki.

 3. Bądź otwarty bierz udział w konkursach na projekty wnętrz, biurowców czy budynków państwowych. Nawet jeśli uważasz, że ma to mało wspólnego z Twoją artystyczną wizją. Takie zlecenia pozwolą Ci przeżyć i gwarantują pracę na kilka, a nawet kilkanaście tygodni.

Dlaczego warto?

- Możesz połączyć pasję z biznesem – dzięki temu nie odczujesz, że pracujesz.

- Sprzedając produkt niszowy, masz szanse na wyższe marże i łatwiej Ci będzie pozyskać lojalność Klientów. Możesz się promować za pomocą tzw. poczty pantoflowej.

- Działasz na własną rękę - dzięki temu masz nad wszystkim kontrolę.

- Ciągle rozwijasz swoją kreatywność i umiejętności – zwiększasz szanse na zdobycie kolejnych zleceń.

- Sam decydujesz o tym, kiedy pracujesz, a kiedy masz wolne – jesteś niezależny i masz czas na samodoskonalenie i uczestniczenie w branżowych targach.Czytaj bezpłatnie ten i pozostałe pomysły na biznes po rejestracji

Darmowy dostęp i logowanie do jestemSzefem.pl

Rejestrując się w serwisie jestemSzefem.pl otrzymasz bezpłatny i nieograniczony w czasie dostęp do:

 • opisów pomysłów na mały własny biznes, które odniosły sukces
 • analiz otoczenia prawnego tych małych biznesów
 • testów sprawdzających Twoją gotowości do założenia małego biznesu
 • banku wiedzy
 • wsparcia na każdym etapie zakładania i prowadzenia firmy

Marzysz o własnej firmie? Zrób z nami pierwszy krok!

Konto jest bezpłatne, jego założenie zajmuje 1 minutę. Działamy w 100% jako organizacja non-profit (jesteśmy organizacją pożytku publicznego), nie przekazujemy nikomu Twoich danych, nie publikujemy reklam.

Włącz się w jestemSzefem.pl i zrealizuj swoje marzenia o własnej firmie!

Czy wiesz, że aż 96% mikro firm zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków i wytwarza 51% zysku gospodarki kraju?

A tylko niewielkiej liczbie udaje się utrzymać na rynku dłużej niż rok bez dostatecznej wiedzy i znajomości przepisów.

A czy wiesz, że...

Ty też możesz coś zrobić, abyśmy mogli dalej działać i skutecznie Cię wspierać?

KRS 0000318482

Przejdź do Twój e-PIT

KRS 0000318482

Przejdź do Twój e-PIT