Pomysł na biznes:

Jak produkować luksusowe domy na drzewach i zrealizować swoje marzenie z dzieciństwa?

Branża:
 • Produkcja i sprzedaż sprzętu rekreacyjnego
 • Usługi dla biznesu
 • Usługi
 • Turystyka
 • Agroturystyka
 • Produkcja wyrobów z drewna
 • Budownictwo

artcile

Podejmij wyzwanie

W oderwaniu od przyziemnych spraw…

Antoine de Saint-Exupéry, autor „Małego Księcia”, powiedział kiedyś, że „jedynie dzieci wiedzą, czego szukają”. I wydaje się, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Nie analizują, nie zastanawiają się – po prostu działają i jasno komunikują, czego chcą. Właśnie dlatego warto ich słuchać i czerpać od nich inspirację. Tak zrobił Piotr – budowniczy apartamentów na drzewach. 


W końcu prawie każdy z nas marzył kiedyś o własnej kryjówce wśród koron drzew i miejscu, gdzie po prostu można oderwać się od tych najbardziej przyziemnych spraw. A skoro swoje domki na drzewach mają dzieci, mogą je mieć również dorośli. Poznajcie historię Piotra, który zbudował apartamenty „W drzewach” w Nałęczowie.

icon

Dla kogo?

 • Dla absolwentów takich kierunków, jak architektura lub urbanistyka
 • Dla osób z uprawnieniami budowlanymi
 • Dla tych, które interesują się arborystyką lub mają zaprzyjaźnionego arborystę
 • Dla zastanawiających się nad inwestowaniem w wynajem krótkoterminowy
 • Dla chętnych do pracy w obszarze szeroko pojętej turystyki
 • Dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności hotelarskiej
 • Dla pracujących w biurze architektonicznym i myślących nad wprowadzeniem dodatkowych usług do swojej oferty
icon

Zanim zaczniesz

 • Zdecyduj, którą drogę obierasz – chcesz zająć się budową domków na drzewach czy ich wynajmem, a budowę zlecisz wtedy komuś innemu.
 • Popytaj wśród znajomych, czy nie są zainteresowani budową takiego domku – w końcu musisz mieć coś w portfolio.
 • Wybierz się do Nałęczowa i zobacz, jak wyglądają domki na drzewach. Porozmawiaj z właścicielami o tym, jakie widzą plusy i minusy swojej inwestycji. 
 • Obejrzyj kilka odcinków programu „Treehouse Masters” lub przyjrzyj się realizacjom Pete’a Nelsona, który działa w branży od 1996 roku. 
 • Zapoznaj się z przepisami – mogą istnieć lokalne rozporządzenia lub inne regulacje dotyczące budowy domków na drzewie. 
 • Jeśli będziesz zarabiać na projekcie lub budowie domków – zapoznaj się z listą potrzebnych narzędzi. 
 • Jeśli chcesz wynajmować domki na drzewach – sprawdź, jak wygląda to na polskim rynku i zapoznaj się z ofertą konkurencji. 
 • Poszukaj sposobów na sfinansowanie swojego biznesu – konkursów, dotacji, kredytów. 
artcile

Liczy się pomysł

Dziecięce marzenia

Pomyśl, o czym marzyłeś będąc dzieckiem. Mogła to być własna kryjówka, rezerwat, a może właśnie domek na drzewie. Zastanów się, czy swojego dziecięcego marzenia nie możesz zrealizować już jako w pełni świadoma, dojrzała osoba. Stwórz coś, co przyniesie radość Tobie i innym dorosłym lub… dzieciom. Zapytaj swojego malca, co sprawiłoby mu radość lub popytaj malców w swoim najbliższym otoczeniu. Być może jeden z ich pomysłów przypadnie również do gustu ich rodzicom?

icon

Jak powstał pomysł na ten biznes?

Od przedszkola do sukcesu, czyli…

Piotr z wykształcenia był architektem, dlatego z wielkim zaangażowaniem zabrał się za realizację marzenia swojej córki.
Po opracowaniu koncepcji, sprawdzeniu stanu starego 60-letniego orzecha, przystąpił do budowy, a efekt przeszedł jego oczekiwania.
Wiele osób pytało go o niespotykaną budowę, a kierowcy, którzy widzieli domek z daleka, gwałtownie hamowali, żeby choć przez chwilę przyjrzeć mu się z bliska. I to dało Piotrowi do myślenia. Skoro jego pomysł zwraca uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych, to czemu by w to nie zainwestować? Architekt nie zastanawiał się zbyt długo i praktycznie od razu przystąpił do działania.
Zaczął szukać podobnych budynków – tyle, że bardziej przystosowanych do dorosłych odbiorców. Odwiedził kilka domków na drzewach w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, gdzie budzą one wiele pozytywnych emocji i są dość popularne. Zwłaszcza wśród osób znanych, takich jak: Sting, Donna Karan, Val Kilmer czy Julianne Moore. Każda z tych gwiazd posiada własny domek na drzewie, w którym może odpocząć – i to w iście luksusowych i gwiazdorskich warunkach. Dlaczego więc w Polsce miałoby się to nie udać? 

Z Piotrem i jego pomysłem związany jest jeszcze Jakub i jego żona. Oni jednak nie budują domków, a je wynajmują. Jak powstał pomysł na ich biznes? Podobnie jak u Piotra – zaczęło się od dziecka. Po narodzinach pierwszego syna, zaczęli zastanawiać się nad budową dla niego domku na drzewie, zlokalizowanego na należącej do nich działki w Nałęczowie. Zaczęli przeglądać internet i szybko zrozumieli, że to świetny pomysł na biznes – zwłaszcza, że jeszcze niedawno marzył im się nietypowy pensjonat. I tak w raptem rok od wykształtowania się pierwszych koncepcji apartamentów na drzewie, powstały trzy domki, których wykonawcą był właśnie Paweł. 

Źródła: Money.pl, 

http://biztok.money.pl/gospodarka/artykul/dom-w-drzewach-pierwszy-taki-biznes-
w-polsce,96,0,2248544.html [dostęp: 6.09.2018 r.].

Wyborcza.pl http://wyborcza.biz/biznes/1,147758,14800007,Pieniadze_rosna_na_
drzewach__Jesli_sie_na_nich_buduje.html [dostęp: 6.09.2018 r.].

artcile

Wiedza kluczem do sukcesu!

Jeśli wierzysz w swój pomysł, działaj!

Piotr początkowo nie mógł liczyć na zbyt wielu entuzjastów swojego pomysłu. Sąsiedzi pukali się w głowę, a nawet kapituła konkursu „Pomysł na firmę”, która w efekcie przyznała mu grant w wysokości 75 tys. zł, nie do końca była przekonana, że ten biznes ma szansę na sukces. A wątpliwości było całkiem sporo:

 • czy będą chętni na budowę takich domków?
 • kto miałby je kupować?
 • czy drzewa w Polsce są wystarczająco wytrzymałe?
 • czy tak zamontowany domek nie zniszczy drzew?
 • czy nie będzie protestów ekologów?
 • czy inwestycja nie będzie zbyt droga na polskie warunki?

Piotr wierzył w swój biznes – skoro w innych krajach się udało, czemu jemu miałoby nie wyjść? Za pieniądze otrzymane w konkursie „Pomysł na firmę”, organizowanym przez „Gazetę” i Raiffeisen Bank Polska kupił maszyny stolarsko-ciesielskie i otworzył własną stronę internetową. Na początku zgłaszali się do niego przede wszystkim rodzice, którzy chcieli wybudować domki dla swoich dzieci – proste i niewielkie konstrukcje bez większych udogodnień. Z czasem zaczęły spływać zamówienia na domki dla dorosłych. A wszystko to za sprawą Jakuba i Małgorzaty – pomysłodawców „W drzewach” – apartamentów na drzewach w Nałęczowie.

Zielone królestwo

Początki Jakuba i Małgorzaty nie były łatwe. Mieli co prawda działkę i właśnie dzięki temu mogli ograniczyć koszty, ale ich budżet nadal nie był wystarczająco duży. Małżeństwo postanowiło postarać się o dofinansowanie. Jeszcze zanim zaczęły się jakiekolwiek prace związane z budową domków na drzewie, udało im się zdobyć pieniądze z Funduszu Szwajcarskiego w ramach projektu „EURoszansa dla Lubelszczyzny. Budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego Nałęczów-Puławy-Kazimierz Dolny”. Trochę nieco ponad rok później na działce stały już trzy domki na drzewie, gotowe na przyjęcie pierwszych gości. 

Każdy domek wyposażony jest w łazienkę z prysznicem, toaletą i podgrzewaną podłogą. Goście mogą też korzystać z małej lodówki, sporego, drewnianego tarasu z leżakami, regału z książkami i kilku planszówek. Codziennie pod drzwi domku obsługa dostarcza śniadanie zapakowane w wiklinowy kosz – bo kuchni jako takiej nie ma. Jeśli więc chce się zjeść pyszny obiad, trzeba udać się do jednej z nałęczowskich restauracji. W ten sposób właściciele promują lokalną kuchnię, za co niezmiernie wdzięczni są ich sąsiedzi. Jedyną większą niedogodnością, jaka może spotkać gości, jest pogoda. Właściciele ostrzegają, że w przypadku burzy lub ulewy, przekwaterowują wszystkich do pobliskich hoteli. A wszystko to z powodów bezpieczeństwa. W domkach w Nałęczowie czeka też wiele atrakcji – Jakub i Małgorzata na specjalne życzenie mogą zorganizować lot balonem, sesję zdjęciową czy zaręczyny. Niedawno powstał też czwarty domek, w którym znajduje się sauna. Dzięki niej goście mogą jeszcze bardziej odpocząć, zrelaksować się i odprężyć.

icon

Wiedza to potęga

Jak zbudować domek na drzewie?

Zgoda budowlana – co na to przepisy?

Niezależnie czy chcesz zbudować na drzewie niewielki domek rekreacyjny czy pełnoprawny dom całoroczny, w świetle polskiego prawa nie potrzebujesz na to żadnej zgody. Wystarczy, że chęć budowy zgłosisz do odpowiedniego urzędu, odczekasz 30 dni i jeśli nikt nie zgłosi sprzeciwu, możesz rozpocząć budowę, tak jakbyś miał pozwolenie. 

Tylko uwaga – ustawodawca postawił kilka warunków!

 • Powierzchnia domku po obrysie nie może przekraczać 25 mkw. w mieście i 35 mkw. poza miastem.
 • Wysokość domku nie może przekraczać 4 m w przypadku dachu płaskiego i 5 m w przypadku stromego.
 • Domek nie może też wychodzić poza działkę należącą do osoby, która chce go wybudować. Jeśli nawet jego niewielki fragment „wchodzi” na teren lub drzewo sąsiada – wchodzi się w procedurę zdobywania pozwolenia na budowę. 

 

Wybierz odpowiednie drzewo

Jeśli chcesz zbudować domek na drzewie, nie bez znaczenie jest wybór tego najbardziej odpowiedniego. Ważne, żeby drzewo miało minimum 50 lat – tylko takie wytrzyma napór konstrukcji i będzie bezpieczne dla przebywających w domku osób. Na domek najlepiej nadają się:

 • dąb,
 • orzech,
 • jesion,
 • brzoza,
 • klon,
 • jodła,
 • buk. 

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest usytuowanie domku na drzewie blisko murowanego domu mieszkalnego – dzięki temu bez problemów będzie można korzystać ze wszystkich instalacji i podłączyć prysznic czy toaletę. 

Drzewo przed rozpoczęciem budowy należy dokładnie przebadać. Warto tu zasięgnąć rady arborysty, czyli tzw. „chirurga drzew”, który oceni kondycję drzewa i powie, czy na wybranym przez Ciebie drzewie można wybudować domek. A jeśli tak, to na których gałęziach. 

 

Jak przymocować domek na drzewie?

Przy wyborze gałęzi, na których zostanie wybudowane drzewo, należy wziąć pod uwagę, że będzie się ono bujać pod wpływem wiatru. Dlatego musi być tak usytuowane, żeby uniknąć ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przez siły natury. 

Jest kilka sposobów na przymocowanie domku na drzewie:

 • podpory – wkopuje się je w pobliżu drzewa, bez bezpośredniego mocowania do pnia. Ten sposób mocowania najmniej wpływa na kondycję drzewa,
 • „pływająca platforma” – domek jest zawieszony na mocnych, wysokich gałęziach za pomocą lin lub łańcuchów. Metoda nie sprawdza się w przypadku cięższych konstrukcji,
 • przykręcanie – belki nośne platformy są bezpośrednio przykręcone do pnia drzewa. Jest to najczęściej stosowana metoda instalowania domków, która mimo wielu swoich zalet niesie za sobą największe ryzyko uszkodzenia drzewa.

Co wybrać – drabinę sznurową, schody czy sztywną drabinę?

Musisz zastanowić się, jak ma wyglądać wejście do domku, a konkretniej… wspinaczka do niego. Obojętnie, co wybierzesz – pamiętaj, że konstrukcja musi być wykonana z solidnych, zapewniających bezpieczeństwo materiałów. 

 • Drabinka sznurowa – składa się ze sznurów i krótkich szczebli. Drabinka jest dość chwiejna, a wejście po niej wymaga większej wprawy. Może być świetną zabawą dla dzieci, ale jednocześnie zapewnia mniejsze bezpieczeństwo. 
 • Sztywna drabina – może być drewniana lub metalowa, ale to właśnie drewniana najlepiej będzie komponować się z domkiem. Taką drabinę możesz skonstruować samodzielnie lub kupić gotową w markecie budowlanym. 
 • Schody samonośne – najbezpieczniejszy sposób wspinania się do domku. Jeśli dodasz do nich poręcz lub balustradę, bezpieczeństwo Twoich gości będzie na znacznie wyższym poziomie. 

Źródła: Skill.pl
https://www.skil.pl/instrukcje-krok-po-kroku/budowa-domku-na-drzewie.html [dostęp: 7.09.2018 r.].

Jak zbudować dom na drzewie http://domnadrzewie.blox.pl/2015/07/Jak-zbudowac-dom-na-drzewie-Same-konkrety.html [dostęp: 7.09.2018 r.].

Onet.pl https://kobieta.onet.pl/dom/aranzacje/domy-na-drzewach-nowy-trend-w-budownictwie-przyjmie-sie-w-polsce/gvyymcf [dostęp: 7.09.2018 r.].

artcile

Bez tego ani rusz

Bujanie w obłokach połącz z twardym stąpaniem po ziemi

Kiedy masz już pomysł, może Ci się wydawać, że w zasadzie jesteś skazany na sukces, ale to nie do końca prawda. Pomysł to dopiero początek długiej drogi, która być może sprawi, że staniesz się „rekinem biznesu”. Piotr od początku zdawał sobie sprawę, że zamówienia na domki na drzewie nie posypią się strumieniami – w Polsce przecież nie jest to popularny rodzaj budownictwa. Dlatego trzeba zagryźć zęby i po prostu od czegoś zacząć. W przypadku Piotra były to niewielkie i proste konstrukcje przeznaczone w dużej mierze dla dzieci. Koszt takiej budowli to około 9–12 tys. zł, domki dla dorosłych są znacznie droższe. Zwłaszcza jeśli mają podgrzewaną podłogę, meble robione najczęściej na wymiar i instalacje energetyczne czy wodociągowe. Właściciel pracowni architektonicznej stworzył swoją stronę internetową i czekał na pierwsze zlecenie. Nie był jednak bierny. Wciąż jeździł po innych krajach, szukając nowych rozwiązań i inspiracji. W swoich podróżach nauczył się prawdopodobnie więcej niż gdyby siedział w Polsce i po prostu czekał na to, co się wydarzy. 

Jakub i Małgorzata z kolei, myśląc o stworzeniu nietypowego hotelu, zdawali sobie sprawę, że nie dysponują finansami na miarę wielkich firm deweloperskich czy inwestorów zajmujących się szeroko pojętą branżą hotelarską i turystyczną. Postanowili ciąć koszty. Efekt? Zdobyte dofinansowanie, brak personelu i brak zaplecza gastronomicznego. Słysząc coś takiego, wiele osób mogłoby pomyśleć, że właściciele nałęczowskich domków „W drzewach”, nie mają pojęcia o prowadzeniu biznesu, ale to nie prawda. Dzięki takiemu podejściu, doskonale wiedzą, co dzieje się w ich apartamentach. Znają je przecież „od podszewki”. Wiedzą, co goście chwalą, a co należy jeszcze poprawić. Przed rozpoczęciem sezonu letniego i zimowego śpią przez kilka dni w domkach, żeby na własnej skórze sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak należy, a goście będą mieć zapewnione najlepsze warunki. Jeśli chodzi o brak zaplecza gastronomicznego, decyzja była w pełni świadoma. Goście każdego dnia otrzymują śniadanie, a na pozostał posiłki są zapraszani do okolicznych restauracji. Jakub i Małgorzata swoim podejściem w dużej mierze przyczynili się do promocji regionu i jego lokalnej kuchni. Okoliczne restauracje są za to niezwykle wdzięczne i przychylnym okiem patrzą na dalszy rozwój kompleksu hotelarskiego. 

icon

Jak zacząć prowadzić działalność hotelarską?

Zanim rozpoczniesz działalność, Twój „lokal” musi zostać zakwalifikowany do odpowiedniej kategorii. 

Obiekty hotelarskie można podzielić na 7 grup:

– hotele – oferują minimum 10 pokoi, a na terenie obiektu świadczone są usługi związane z pobytem klientów,

– motele – mają przynajmniej 10 pokoi i parking, są położone przy drogach,

– pensjonaty – posiadają przynajmniej 7 pokoi i oferują całodzienne wyżywienie,

– campingi – obiekty strzeżone, w których można nocować pod namiotem lub w przyczepie. Mają wyznaczone miejsce do przyrządzania posiłków lub posiadają domki letniskowe,

– domy wycieczkowe – samoobsługowe miejsca noclegowe, które oferują przynajmniej 30 łóżek,

– schroniska młodzieżowe – nastawione na obsługę młodzieży,

– schroniska – zlokalizowane w pobliżu szlaków turystycznych, oferują minimum usług. 

Hotele, motele, pensjonaty i kempingi oznaczane są gwiazdkami, a domy wycieczkowe i schroniska cyframi rzymskimi. 

Aby uzyskać kategoryzację, musisz zgłosić obiekt do oceny, która jest płatna:

– hotele i motele oznaczone 4 i 5 gwiazdkami – 1 500 zł,

– hotele i motele oznaczone 3 gwiazdkami – 1 000 zł,

– hotele i motele oznaczone 1 lub 2 gwiazdkami, pensjonaty do 20 pokoi – 600 zł,

– pensjonaty do 20 pokoi – 400 zł,

– domy wycieczkowe – 500 zł,

– kempingi i schroniska – 300 zł,

– schroniska młodzieżowe – 100 zł. 

PKD dla obiektów hotelarskich wynosi 55.10Z (Hotele i podobne obiekty zakwaterowania).    

Źródło: Poradnik Przedsiębiorcy, https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zalozyc-hotel-pensjonat [dostęp: 10.09.2018 r.].

artcile

A to ciekawe…

Kiedy do hotelarza Ci daleko!

Jak widzisz biznes związany z domkami na drzewie można prowadzić na dwa sposoby – od strony hotelarskiej i architektonicznej. Jeśli Twoja wykształcenie i zainteresowania związane są z architekturą czy budownictwem, możesz założyć własną pracownię architektoniczną, która zajmie się tworzeniem oryginalnych i ciekawych projektów, które przyciągną do Ciebie klientów. Paweł od początku wiedział, że nie może nastawić się jedynie na budowę domków na drzewie. Dlatego oprócz tego zajął się również „zwykłą”, naziemną architekturą, a projektowanie „podniebnych” konstrukcji traktował jako dodatek do swojej działalności. Cały czas jednak rozwijał swoją stronę WWW i pogłębiał wiedzę, która mogła mu pomóc stworzyć wstępne projekty potrzebne do portfolio. Taka wizualizacja działa na wyobraźnię klientów, ale też pozwala określić, czego dokładnie chcą, a co im się nie podoba. Jeśli jesteś architektem musisz też być nastawiony na to, że nie zawsze Twój gust, będzie szedł w parze z gustem klienta. Dlatego bądź gotowy na ustępstwa, ale też umiejętnie staraj się przedstawić swoją koncepcję. Jeśli cierpliwie wytłumaczysz klientowi, dlaczego Twój projekt wygląda tak, a nie inaczej, istnieje duża szansa, że finalnie powstanie to, co sobie wymyśliłeś. 

icon

Biuro architektoniczne – jak założyć?

Biuro architektoniczne – jak założyć?

Zawód architekta – polega na projektowaniu obiektów budowlanych i ich otoczenia oraz na nadzorze nad procesem powstawania. Pracownia architektoniczna jest miejscem realizacji tych zadań i zajmuje się pełną obsługą inwestycji budowlanych. W biurze architektonicznym projektuje się budynki:

 • mieszkalne,
 • budowlane,
 • biurowce,
 • apartamentowce,
 • budynki użyteczności publicznej,
 • zespoły domów jednorodzinnych,
 • pensjonaty,
 • hotele,
 • ośrodki sportowe. 

Pracownia architektoniczna może się też zajmować projektowaniem wnętrz, np.:

 • sklepów,
 • biur,
 • agencji reklamowych,
 • apartamentów,
 • willi,
 • restauracji. 

Pracownik biura architektonicznego może posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń lub w ograniczonym zakresie. Jeśli posiada uprawnienia bez ograniczeń może kierować wszystkimi robotami budowlanymi. Jeśli jednak posiada uprawnienia w ograniczonym zakresie – ma prawo do kierowania robotami budowlanymi jedynie w odniesieniu do obiektów o kubaturze do 1000 m3

Jak otworzyć biuro architektoniczne?

Po pierwsze musisz otworzyć działalność gospodarczą, złożyć w urzędzie gminy wniosek o rejestrację w CEIDG lub skierować do sądu rejestrowego wniosek o wpis do KRS. Działalność architekta, może wykonywać osoba, która:

 • uzyskała uprawnienia budowlane w zakresie projektowania,
 • ukończyła odpowiednie studia wyższe (I lub II stopnia) o określonym profilu,
 • odbyła roczne praktyki przy sporządzaniu projektów i na budowie,
 • zdała egzamin kwalifikacyjny,
 • uzyskała wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (Okręgowa Rada Izby Architektów). 

Architekci bez uprawnień lub inne osoby, które chcą prowadzić własną pracownię, powinny zatrudnić osobę mającą uprawnienia. Jej zadaniem będzie sprawdzenie przygotowanych projektów, podpisanie ich i zatwierdzenie swoimi uprawnieniami. 

Aby prowadzić nowoczesne biuro architektoniczne, trzeba kupić odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie pozwalające sporządzić i zwizualizować projekt. 

Podstawowy numer PKD dla działalności architektonicznej to: 71.11.Z Działalność w zakresie architektury. Podklasa ta obejmuje:

 • opracowywanie projektów architektonicznych,
 • projektowanie budowlane,
 • projektowanie urbanistyczne,
 • architektoniczne kształtowanie krajobrazu. 

Architekt może prowadzić swoją działalność gospodarczą samodzielnie lub w ramach spółki osobowej czy kapitałowej. W celu zarejestrowania działalności jesteś zobowiązany zgłosić ją w CEIDG (jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka cywilna) lub w KRS (spółka jawna, komandytowa, komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna). 

Źródło: Biznes.gov.pl

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-zalozyc-spolke-z-o-o/guide_120-OTWIERAM_BIURO_ARCHITEKTONICZNE [dostęp: 15.09.2018 r.].Czytaj bezpłatnie ten i pozostałe pomysły na biznes po rejestracji

Darmowy dostęp i logowanie do jestemSzefem.pl

Rejestrując się w serwisie jestemSzefem.pl otrzymasz bezpłatny i nieograniczony w czasie dostęp do:

 • opisów pomysłów na mały własny biznes, które odniosły sukces
 • analiz otoczenia prawnego tych małych biznesów
 • testów sprawdzających Twoją gotowości do założenia małego biznesu
 • banku wiedzy
 • wsparcia na każdym etapie zakładania i prowadzenia firmy

Marzysz o własnej firmie? Zrób z nami pierwszy krok!

Konto jest bezpłatne, jego założenie zajmuje 1 minutę. Działamy w 100% jako organizacja non-profit (jesteśmy organizacją pożytku publicznego), nie przekazujemy nikomu Twoich danych, nie publikujemy reklam.

Włącz się w jestemSzefem.pl i zrealizuj swoje marzenia o własnej firmie!

Czy wiesz, że aż 96% mikro firm zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków i wytwarza 51% zysku gospodarki kraju?

A tylko niewielkiej liczbie udaje się utrzymać na rynku dłużej niż rok bez dostatecznej wiedzy i znajomości przepisów.

A czy wiesz, że...

Ty też możesz coś zrobić, abyśmy mogli dalej działać i skutecznie Cię wspierać?

KRS 0000318482

Przejdź do Twój e-PIT

KRS 0000318482

Przejdź do Twój e-PIT