Pomysł na biznes:

Własny gabinet fizjoterapii: jak zostać fizjoterapeutą?

Branża:
 • Usługi
 • Zdrowie
 • Medycyna

artcile

Gabinet fizjoterapii

Pierwsze kroki, czyli początek własnego biznesu

Jeśli robisz to, co jest Twoją wielką pasją, a w dodatku jesteś w tym kierunku odpowiednio wykształcony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć na tym zarabiać. Doskonałym przykładem jest dr Jakub Bielawski – jeden z bardziej cenionych terapeutów w Katowicach.

icon

Dla kogo?

 • Dla absolwentów szkół i uczelni kierunków medycznych i fizjoterapeutycznych
 • Dla ceniących pracę z ludźmi i budowanie z nimi długotrwałych relacji
 • Dla pasjonatów swojego zawodu, którzy chętnie poszerzają swoją wiedzę zawodową
icon

Zanim zaczniesz

 • Oceń swoje doświadczenie, jeśli nie jest zbyt duże – pomyśl o praktykach lub zatrudnieniu się w istniejącym gabinecie fizjoterapii,
 • Zapoznaj się z działaniem i ofertą firm medycznych zajmujących się fizjoterapią – prześledź rankingi branżowe,
 • Sprawdź, ile podobnych placówek jest w Twojej najbliższej okolicy, w czym się specjalizują,
 • Zweryfikuj możliwości bieżącego wykorzystywania najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych
 • Zastanów się, czy stać Cię na kupno własnego gabinetu. Jeśli nie, pomyśl o wynajmie i sprawdź ceny. Może w początkowej fazie – będziesz świadczyć usługi w domu klienta.
 • Zdobądź pierwszych klientów – możesz zacząć od znajomych, znajomych znajomych.
 • Sprawdź, w czym jesteś dobry, możesz się wyróżnić na tle konkurencji, jaką masz specjalność.

Jakub to wykształcony terapeuta, który swój zawód wybrał bardzo świadomie. Fizjoterapia i rehabilitacja ruchowa stały się jego miłością i pasją. Po zdaniu dyplomu rozpoczął pracę w szpitalu. Pracował tam z pacjentami i miał możliwość zdobycia pierwszych cennych doświadczeń. Później przyszła pora na przychodnię.

artcile

Prywatny gabinet fizjoterapii

Nazwisko to własna marka

We wszystkich miejscach, gdzie pracował wymagano od niego założenia własnej działalności i pracy na kontrakcie. Jakub nie mógł się na to zgodzić – skoro i tak był zmuszony do otworzenia firmy, to wolał pracować na własną markę. I tak powstał jego gabinet.

icon

Jak powstał pomysł na ten biznes?

Praca na własne nazwisko

Kuba działalność rozpoczął w 2012 roku. I choć wiedział, że nie ma wystarczających środków na własny gabinet, postawił na działalność mobilną – dojazdy do klienta i pracę przede wszystkim w domu. A wszystko to z powodu chęci pracy na własne nazwisko i własną markę. Pieniądze, które miał, wydał na niezbędny sprzęt, a klientów początkowo szukał wśród znajomych. Ci zaczęli go polecać kolejnym osobom. Z czasem kolejni pacjenci pytali go o własny gabinet. Dziś Jakub podnajmuje miejsce w Katowicach i głównie tam przyjmuje swoich stałych i nowych klientów.

artcile

Jak zostać fizjoterapeutą?

Zawód fizjoterapeuty można wykonywać po ukończeniu studiów wyższych na kierunku „fizjoterapia”. W zależności od uczelni nauka trwa:

- 3 lata (studia I stopnia) w trybie stacjonarnym,

- 3,5 roku w przypadku studiów niestacjonarnych (istnieją także studia 4,5-roczne).

Studia I stopnia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata i umożliwiają pracę w zawodzie fizjoterapeuty. Można także kontynuować kształcenie na studiach II stopnia, które trwają 2 lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra, z możliwością kontynuowania kształcenia na studiach doktoranckich.

Podczas studiów przyszli fizjoterapeuci odbywają zajęcia z takich przedmiotów jak:

- anatomia,

- fizjologia,

- biologia,

- bioetyka,

- zdrowie publiczne,

- fizykoterapia,

- kinezjologia,

- kinezyterapia,

- farmakologia,

- socjologia niepełnosprawności i rehabilitacja,

- biomechanika kliniczna, balneologia,

- fizjoterapia kliniczna,

- metody specjalne fizjoterapii,

- masaż leczniczy,

- zaopatrzenie ortopedyczne,

- historia rehabilitacji.

Duży nacisk na studiach kładzie się również na przedmioty związane z psychologią, pedagogiką, etyką a uczelnie uczą studentów odpowiedniego podejścia do przyszłych pacjentów.

icon

Wiedza to potęga

Do otwarcia gabinetu fizjoterapii potrzebne będą:

- odpowiednie wykształcenie,

- uprawnienia do wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty na terenie RP,

- co najmniej dwuletnia praktyka zawodowa (nie wlicza się do tego staż)

- członkostwo w Okręgowej Izbie Fizjoterapeutów,

- specjalistyczny sprzęt (podstawa to profesjonalny stół do masażu, szyny i akcesoria do fizjoterapii: piłki, pasy, materace, wagi itp. Aparaty do fizykoterapii, ultradźwięku czy urządzenia do ćwiczeń bloczkowo-ciężarkowych to już wydatek od kliku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kriokomory kosztują nawet milion złotych.

- lokal spełniający normy Powiat Inspektora Sanitarnego (parter lub budynek przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych),

- samochód – niekoniecznie (ale przyda się, jeśli wybierzesz wariant fizjoterapeuty mobilnego)

artcile

Fizjoterapeuta: jak zostać cenionym specjalistą?

Postaw na umiejętności i doświadczenie, czyli… o tym, jak wygrać z konkurencją

Decydując się na gabinet fizjoterapii czy masażu, musisz mieć świadomość, że konkurencja będzie naprawdę duża. Usługi fizjoterapeutów oferują już nie tylko wyspecjalizowane gabinety, ale też salony SPA, medycyny estetycznej i tradycyjne salony kosmetyczne. Do tego dochodzą terapeuci mobilni i przychodnie. Łatwo na pewno nie będzie. Ale jeśli masz w sobie odrobinę samozaparcia, lubisz swoją pracą, chcesz się rozwijać i nieustannie zdobywać doświadczenie, nie musisz się niczego obawiać.

icon

Duża konkurencja

Co to oznacza dla Twojej firmy?

Poczta pantoflowa – zaczynasz od znajomych, potem są znajomi znajomych, aż w końcu znajomi znajomych znajomych i tak to się rozwija. Dobre opinie możesz też pozyskać na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instargram, a także na forach branżowych.

Dbaj o wizerunek – powodzenie w tej branży w dużej mierze zależy od tego, jak Cię postrzegają klienci. Dzięki solidnej pracy i dobrze wykonanym usługom, możesz być polecany kolejnym osobom. A to najlepsza i najszybsza droga do rozwoju własnej działalności. Dlatego pamiętaj, że nie możesz sobie pozwolić na nadszarpnięcie wizerunku.

Stawiaj na rozwój i nowoczesne technologie – cały czas pojawiają się nowe techniki i nowe sprzęty, które pomagają we właściwej i skutecznej rehabilitacji pacjentów. Bądź na bieżąco, kupuj nowe urządzenie, a jeśli brakuje Ci funduszy, postaraj się je wypożyczyć.

Staraj się dostosować do potrzeb klienta – w dzisiejszych czasach to właśnie Ty musisz zabiegać o pacjentów. Dlatego, jeśli ktoś Ci powie, że nie może do Ciebie dojeżdżać, zaproponuj wizyty domowe. Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie, żeby nie stracić klienta.

Na własnym… - jak wygląda praca fizjoterapeuty?

Jakub każdego dnia wychodzi z domu około 7 rano. Pierwszego pacjenta przyjmuje o 9, ale wcześniej musi wszystko odpowiednio przygotować, a także dać sobie czas na dojazd. Ostatniego pacjenta przyjmuje o 22, w domu jest po 23. Nigdy nie pracuje w weekendy, żeby mieć czas na odpoczynek, regeneracje i szkolenia.

icon

Pracujesz w domu klientów?

Pomyśl o wynajmie gabinetu.

Jeśli masz odpowiednio duży samochód, w którym zmieści się cały sprzęt, przygodę z własną działalnością możesz zacząć jako fizjoterapeuta mobilny. Z czasem jednak, może się okazać, że nie da się przewieźć wszystkich urządzeń, a i klienci nie czują się zbyt komfortowo, kiedy podczas ich zabiegów biegają dzieci, słychać szmer telewizora czy sąsiada.

W takiej sytuacji warto pomyśleć o własnym gabinecie. Jeśli nie stać Cię na kupno, możesz wynająć jakieś miejsce – np. w klinice estetycznej czy prywatnej przychodni.

Tak właśnie zrobił Jakub – jego przykład pokazuje, że to świetne posunięcie, zarówno z biznesowego, jak i osobistego punktu widzenia.

artcile

Jak promować gabinet fizjoterapii?

Marketing – sposoby na dotarcie do klienta

Po pierwsze – lokal. Nie musi być w samym centrum wielkiego miasta, ale dobrze, by był umiejscowiony w pobliżu uczęszczanych dróg i ścieżek. Najlepiej w okolicy dużego osiedla, siłowni i parków, gdzie spotykają się ludzi, by trenować.

Po drugie – reklama. Zacznij od ulotek i mediów społecznościowych. To świetny sposób na powiadomienie potencjalnych klientów o rozpoczętej działalności. Napisz o otwarciu gabinetu na forach i grupach, na których spotykają się osoby uprawiające sport lub takie, które odniosły uciążliwe kontuzje.

Po trzecie i pewnie najważniejsze – poczta pantoflowa. W końcu od czego masz przyjaciół i znajomych. Dobre słowo zawsze się przyda i będzie najlepszą rekomendacją dla Twoich usług.

icon

Warto wiedzieć

Nowy gabinet jest nieznany potencjalnemu odbiorcy. A to może wiązać się z dużymi obawami przed umówieniem wizyty. Dlatego postaraj się o promocje dla pierwszych klientów lub rabaty na następną wizytę. Klienci zobaczą, że starasz się zapewnić jak najlepsze usługi i dbasz o ich dobre samopoczucie. A im bardziej będą zadowoleni, tym większe prawdopodobieństwo, że już wkrótce do Ciebie wrócą.

artcile

Zbuduj własną markę

Portret profesjonalisty

Kiedy prowadzisz własny biznes, musisz cały czas trzymać rękę na pulsie. To nieustanna praca nad rozwojem, dokształcaniem i zdobywaniem nowych możliwości. Dlatego nie ma mowy o stagnacji czy nawet niewielkim letargu. Co więc robić, żeby osiągnąć sukces i nie wypaść z branży?

Zdobądź i rozwijaj swoje kwalifikacje. Klienci szukają jakości, a to może zapewnić Twój profesjonalizm.

 1. Podnoś swoje kwalifikacje, dzięki którym będziesz mógł zaproponować pacjentom nowe techniki rehabilitacji czy innowacyjne zabiegi. Przeglądaj branżowe strony, szukaj szkoleń i kursów. Za naukę Funkcjonalnej terapii powięziowej zapłacisz ok. 2 700 zł, za Analizę i terapię zaburzeń chodu ok. 1 600 zł, a za Terapię manualną 2 000 zł.

 2. Śledź na bieżąco branżowe informacje i artykuły pisane przez polskich i światowych specjalistów. Warto zaglądać na stronę internetową Fizjoterapia.pl, gdzie znajdziesz wszystkie najważniejsze aktualności.

 3. Uczestnicz w branżowych targach i spotkaniach znajdziesz tam nowinki zarówno branżowe, jak i techniczne dotyczące Twojej działalności. Poznasz narzędzia i ludzi, którzy mogą okazać się bardzo pomocni w dalszym rozwoju Twojego biznesu.

  W Polsce odbywają się na m.in.:

  - Kongres Rehabilitacji,

  - Naukowo-Szkoleniowe Forum Praktyków,

  - Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji,

  - Konferencja i Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii,

  - Ogólnopolska Konferencja Naukowa Innowacyjna Fizjoterapia,

  - Bezpieczny Pacjent i Fizjoterapeuta – wiele innych.

  W Polsce działa:

  - Krajowa Izba Fizjoterapeutów - zrzesza specjalistów i wydaje uprawnienia zawodowe,

  - Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

 4. Obserwuj konkurencję podpatruj, jakie zabiegi mają w swojej ofercie, jakie są ich stawki oraz to, jak się reklamują. Dzięki temu dowiesz się, czego brakuje Twojej działalności, a może również zainspirujesz się do wprowadzenia zmian lub nowych propozycji cenowych.

 5. Czytaj. Warto śledzić czasopisma i magazyny internetowe, takie jak: „Gazeta Lekarska” i „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja”.

artcile

Słowniczek pojęć

Słowniczek przydatnych pojęć

Kilka terminów, z którymi fizjoterapeuta może się zetknąć w swojej pracy

 • Fizjoterapeuta - samodzielny zawód medyczny, absolwent 4-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych (specjalista fizjoterapii), studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach).Dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii w różnych obszarach medycyny w tym także w rehabilitacji medycznej (usprawnianiu) osób z różnymi chorobami i zaburzeniami funkcjonalnymi; stosując metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta; przygotowuje, weryfikuje, modyfikuje i realizuje program fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami stosownie do zmieniającego się ich stanu klinicznego i funkcjonalnego uwzględniając w tym założone cele kompleksowego leczenia i kompleksowej rehabilitacji medycznej; dokonuje właściwego doboru zaopatrzenia ortopedycznego stosownie do rodzaju dysfunkcji i potrzeb pacjenta na każdym etapie leczenia i rehabilitacji; prowadzi dokumentację fizjoterapeutyczną zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia ICF oraz Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys. osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna). Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych. Od 2015 r. obowiązuje Ustawa z dnia 25 września 2015r. o zawodzie fizjoterapeuty zbliżającą polską praktykę medyczną do standardów międzynarodowych. Ww. ustawa porządkuje sytuację prawną i etyczną zawodu fizjoterapeuty, określając: przepisy ogólne, zasady wykonywania zawodu fizjoterapeuty, prawo wykonywania zawodu, Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów oraz zaświadczenia, Kształcenie podyplomowe fizjoterapeutów (w tym specjalizacje, które w odróżnieniu od lekarskich i pielęgniarskich zwykle są płatne), samorząd fizjoterapeutów, odpowiedzialność zawodową, przepisy karne, zmiany w przepisach obowiązujących, przepisy przejściowe i końcowe.

 • Artrodeza szyjna - sztywna stabilizacja segmentu ruchowego kręgosłupa szyjnego. Polega na usunięciu szkodliwego dysku i wszczepieniu implantu, który jest nieruchomy i pozostaje w kręgosłupie do końca życia. Po takim zabiegu zalecane jest noszenie przez pacjenta kołnierza ortopedycznego przez ok. 3 miesiące.

 • Artroplastyka - zabieg polegający na zastosowaniu sztucznej protezy krążka międzykręgowego, która jest wszczepiana po usunięciu chorego krążka międzykręgowego.

 • Dyscektomia endoskopowa - przez niewielkie nacięcie w skórze wprowadza się endoskop, który rozpycha mięśnie wzdłuż przebiegu włókien. Zabieg ten jest małoinwazyjny i wymaga krótszego pobytu w szpitalu.

 • Fenestracja - metoda chirurgiczna, która polega na usunięciu fragmentu jądra miażdżystego uciskającego struktury nerwowe wewnątrz kanału kręgowego.

 • Laminektomia - Szerokie odbarczenie kanału kręgowego wraz z otworami międzykręgowymi. Wymaga dodatkowej stabilizacji z użyciem implantów.

 • Spondylodeza - czyli inaczej stabilizacja międzytrzonowa i przeznasadowa. Zabieg stosuje się w przypadku dużych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, przy kręgozmyku, w nowotworach, urazach kręgosłupa i przy jego niestabilności.

 • Werteroplastyka - redukcja i zniesienie dolegliwości bólowych w wyniku przezskórnego wstrzyknięcia cementu kostnego do zmienionego patologicznie trzonu kręgowego.

 • Choroba zwyrodnieniowa stawu ramiennego - polega na progresywnej degeneracji stawu. Chrząstki, które umożliwiają przesuwanie się kości względem siebie, ulegają wyniszczeniu. W końcu, po upływie czasu, kości zaczynają się deformować, tworząc wyrostki kostne zwane osteofitami.

 • Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS, gościec) - przewlekła choroba autoimmunologiczna tkanki łącznej, która charakteryzuje się postępującymi zniekształceniami i sztywnością stawów – szczególnie rąk i stóp.

 • Cysta Bakera - nagromadzony płyn, który znajduje się w dole podkolanowym. Najczęściej spowodowana jest obrzękiem lub uszkodzeniem torebki stawu kolanowego.

 • Nadpronacja - nadmiernie zapadnięty łuk stopy w kierunku dolnym lub wewnętrznym. Nazywany często płaskostopiem.

 Źródło: Specjalista Fizjoterapii specjalistafizjoterapii.pl

artcile

Czy to się opłaca?

Ile to kosztuje? Minibiznesplan takiego przedsięwzięcia

icon

Koszty początkowe

1. Przystosowanie lokalu: 5 000 zł (1)

Gabinet, który wynajmiesz raczej nie będzie miejsce, które w 100% sprosta Twoim wymaganiom. Pamiętaj, że musi Ci się dobrze i wygodnie pracować, a klientom powinno być jak najbardziej komfortowo.

 

2. Wyposażenie gabinetu: 22 000 zł / rok (2)

Gabinet to nie tylko ściany, przebieralnia dla pacjentów czy prysznic. W miejscu Twojej pracy musi znaleźć się łóżko rehabilitacyjne i inne przybory niezbędne do wykonywania wszystkich zabiegów. Tak samo nie możesz zapomnieć o biurku czy sprzętach, takich jak np. komputer, które ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie.

 

3. Zabezpieczenie pierwszych miesięcy działalności: 8 400 zł

W większości przypadków pierwsze miesiące działalności firmy to straty. Dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć, odkładając pewną kwotę, z pomocą której utrzymasz siebie i swój biznes. Podana kwota to suma kosztów operacyjnych.


Razem: 35 400 zł

Ta kwota powinna Ci wystarczyć na otworzenie własnej działalności rehabilitacyjnej.

Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od wielu uwarunkowań oraz posiadanych już przez Ciebie zasobów – wiedzy, umiejętności, szybkości uczenia się i efektywności Twojej pracy oraz Twoich pomysłów.

--

(1) i (2) - opracowanie własne na podstawie biznesplanów 3 gabinetów fizjoterapeutycznych

icon

Koszty operacyjne

1. Wynajem gabinetu: 2 000 zł / miesiąc (1)

Jeśli nie na początku, to po krótkim czasie, z całą pewnością okaże się, że wynajem jest po prostu niezbędny. Na początku radzimy poszukać miejsca w dużym mieście, najlepiej w jak najbardziej ruchliwej okolicy. Podana cena dotyczy gabinetów i powierzchni, które można do nich dostosować o metrażu około 30 m kw.

 

2. Koszty zużytych materiałów: 500 zł / miesiąc

Ta kwota może być 2 razy wyższa lub 2 razy niższa – wszystko zależy od tego, ilu przyjmiesz pacjentów i jakie zabiegi wykonasz.

 

3. Obsługa księgowa: 300 zł / miesiąc (2)

Tutaj wszystko zależy formy prawnej Twojej działalności czy opodatkowania. Jeśli czujesz się na siłach, księgowość możesz prowadzić na własną rękę. Jeśli uznasz, że bardziej opłaca się przeznaczyć czas na rozwijanie biznesu, za prowadzenie księgowości w podstawowym zakresie w okolicach dużego miasta zapłacisz ok. 200-300 zł.


Razem: 2 800 zł miesięcznie

--

(1) - źródło: analiza ofert wynajmu nieprofesjonalnych powierzchni usługowych o pow. ok. 30 m kw. w serwisie otodom.pl, na terenie Warszawy

(2) - źródło: analiza 4 ofert biur księgowych działających na terenie miasta oddalonego 50 km od Warszawy o wielkości 40 tys. mieszkańców

icon

Przychody

1. Wizyty pacjentów: 14 000 zł (1)

Wysokość przychodów uzależniona jest od: stawki, liczby przepracowanych godzin oraz liczby przyjętych pacjentów. Zakładając, że podobnie jak Jakub, będziesz pracować od poniedziałku do piątku po 13 h, a każdego dnia przyjmiesz około 10 pacjentów, masz szansę zarobić nawet 14 000 zł miesięcznie.

 • Średnia cena za wizytę – 70 zł
 • Dzienna liczba pacjentów – 10
 • Tygodniowa liczba pacjentów – 50
 • Przychód tygodniowy – 3 500 zł
 • Przychód miesięczny – 14 000 zł

Razem: 11 200 miesięcznie

źródło: Jakub Bielawski

artcile

Co warto przemyśleć na starcie

Dlaczego warto?

 1. W czym będziesz się specjalizować - wiele osób myli fizjoterapię z masażami. Zastanów się, jakie usługi będziesz wykonywać i czy masaże w ogóle znajdą się w Twojej ofercie. Być może lepiej pomyśleć o bardziej skomplikowanych zabiegach lub wprowadzenie coraz popularniejszej endermologii.

 2. Plan działania - to ważne, żebyś chociaż mniej więcej wiedział, jak ma wyglądać Twoja działalność. Może warto nawiązać współpracę z lekarzami ale też siłowniami, klubami sportowymi, parkiem trampolin czy klubami fitness.

 3. Szukaj różnych sposobów finansowania - sprawdź, czy nie należy Ci się dotacja z urzędu pracy lub Ministerstwa Zdrowia.

 4. Zespół - zastanów się, czy możesz kogoś zatrudnić. Dzięki temu zwiększysz zakres swojej działalności i będziesz mieć więcej możliwości.Czytaj bezpłatnie ten i pozostałe pomysły na biznes po rejestracji

Darmowy dostęp i logowanie do jestemSzefem.pl

Rejestrując się w serwisie jestemSzefem.pl otrzymasz bezpłatny i nieograniczony w czasie dostęp do:

 • opisów pomysłów na mały własny biznes, które odniosły sukces
 • analiz otoczenia prawnego tych małych biznesów
 • testów sprawdzających Twoją gotowości do założenia małego biznesu
 • banku wiedzy
 • wsparcia na każdym etapie zakładania i prowadzenia firmy

Marzysz o własnej firmie? Zrób z nami pierwszy krok!

Konto jest bezpłatne, jego założenie zajmuje 1 minutę. Działamy w 100% jako organizacja non-profit (jesteśmy organizacją pożytku publicznego), nie przekazujemy nikomu Twoich danych, nie publikujemy reklam.

Włącz się w jestemSzefem.pl i zrealizuj swoje marzenia o własnej firmie!

Czy wiesz, że aż 96% mikro firm zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków i wytwarza 51% zysku gospodarki kraju?

A tylko niewielkiej liczbie udaje się utrzymać na rynku dłużej niż rok bez dostatecznej wiedzy i znajomości przepisów.

A czy wiesz, że...

Ty też możesz coś zrobić, abyśmy mogli dalej działać i skutecznie Cię wspierać?

KRS 0000318482

Przejdź do Twój e-PIT

KRS 0000318482

Przejdź do Twój e-PIT